Předmluva...
Na těchto stránkách se dozvíte spoustu zajímavých, ale i užitečných a důležitých rad o tom, jak naprogramovat plně funkční a spolehlivé aplikace v jazyce C++. Přestože lze v tomto báječném jazyce navrhovat programy pro jakýkoliv operační systém, ukázkové příklady budou napsány pro systém Microsoftu, tedy Windows (Důvodem je, že většína začínajících programátorů používá výhradně tento systém, a na počítači už má Windows dnes asi opravdu každý).

Pokud už jste někdy zkoušeli ve "widlích" programovat graficky orientované aplikace, určitě jste zjistili, že vykreslování je opravdu velmi pomalé. Za to může grafické rozhraní GDI. Proto se zaměřím i na další věcičku z dílny Microsoftu - DirectX. Jedná se o souhrn knihoven zajištující nízkoúrovňový a hlavně relativně přímý přístup k hardware(Ať už grafické, zvukové nebo třeba síťové kartě). Pokud je navíc DirectX hardwarově podporován, značně dokáže jeho použití zrychlit chod vašich programů.
Dále bych vás chtěl upozornit, že všechno, co si zde přečtete, nemusí být pravda. Člověk jako takový je tvor chybující, tak doufám že případné nedostatky omluvíte. Proto, pokud najdete nějakou vážnou chybu, určitě mi napište, budu vám za to vděčný...
A co se mých stylizačních a pravopisných schopností týče, uvědomte si, že nejsem žádnej spisovatel. Takže za případné epileptické záchvaty způsobené nedokonalým používáním mateřského jazyka nenesu žádnou odpovědnost! ;-)

Na závěr bych vás chtěl ujistit, že pokud si vyberete C++ jako jazyk, ve kterém budete chtit programovat, určitě neuděláte chybu. Ba naopak, pokud budete mít trpělivost s učením, určitě se vám tento mocný nástroj odvděčí...

Autor: Jiří Pipošiar